Domov pro seniory a pečovatelská služba Česká Kamenice,
příspěvková organizace

logo

Základní údaje

Vítáme Vás na stránkách poskytovatele sociálních služeb Domov pro seniory a pečovatelská služba Česká Kamenice, příspěvková organizace, se sídlem v České Kamenici, Sládkova 344, IČ 47274565.

Zřizovatelem příspěvkové organizace je město Česká Kamenice. V souladu se zákonem o sociálních službách provozujeme pobytovou službu domov pro seniory a terénní pečovatelskou službu. Dále zajišťujeme službu Senior taxi pro občany města Česká Kamenice.

Naše pobytová služba domov pro seniory je určena seniorům od 62 let. Domov se nachází na okraji České Kamenice pod vyhlídkou Jehla v těsné blízkosti lesa.

Domov má kapacitu 68 klientů a nabízí ubytován v pěti jednolůžkových, dvaceti čtyřech dvoulůžkových a pěti třílůžkových pokojích. Služby domova, tedy služby ubytovací, stravovací a činnosti sociální a zdravotní péče, zajišťují vlastní zaměstnanci různých profesí. Služby sociální péče jsou zde poskytovány již od roku 1955.

Cílem je poskytování podpory, pomoci a péče seniorům, kteří z důvodu věku, zdraví a sociální situace potřebují pravidelnou pomoc druhého člověka, a ani za pomoci rodiny, přátel a terénních sociálních služeb nezvládají život v domácnosti.

Poskytujeme bezpečí a komplexní péči dle aktuálních schopností klienta při zachování důstojnosti a respektování lidských práv. Naším přáním a snahou je vytvořit příjemné domácí prostředí a zajistit spokojený život s možností aktivního vyžití.

Naše terénní pečovatelská služba je primárně určena obyvatelům České Kamenice včetně místních částí (Líska, Nová Víska, Filipov, Pekelský Důl, Kerhartice). V případě naléhavé potřeby je služba poskytována obyvatelům sousedních obcí v okruhu do 15 km. Kancelář pečovatelské služby je zřízena na adrese Lidická 197, odkud denně pečovatelky míří ke svým klientům.

Cílovou skupinou klientů pečovatelské služby jsou

  • osoby s chronickým duševním onemocněním
  • osoby s chronickým onemocněním
  • osoby se zdravotním postižením
  • rodiny s dítětem/dětmi
  • senioři

Cílem je poskytnutí podpory, která klientům umožní zůstat ve svém domácím prostředí i v situaci, kdy potřebují pomoc s domácností a péčí o vlastní osobu, při zachování maximální možné soběstačnosti.

Další z poskytovaných terénních služeb je SENIOR TAXI. Tato zřizovatelem dotovaná služba je určená především pro osoby seniorského věku, které jsou příjemci starobního důchodu, dále bude poskytována lidem, kteří se ocitají v nepříznivé sociální situaci v důsledku svého zdravotního postižení, tj. držitelům ZTP, ZTP/P, TP. U všech uživatelů služby platí podmínka trvalého pobytu v České Kamenici. Více je o službě uvedeno ZDE.

© 2021 - DeCe COMPUTERS s.r.o.