Domov pro seniory a pečovatelská služba Česká Kamenice,
příspěvková organizace

logo

Senior taxi

Co budete potřebovat k využití SENIOR TAXI

Sociální odbor Městského úřadu v České Kamenici Vám vydá bezplatně a na počkání průkaz, který Vás bude opravňovat k využívání služeb Senior taxi po dobu pěti let. Poté musíte požádat o nový.

K vydání průkazu předložíte platný občanský průkaz, případně průkaz ZTP, ZTP/P, příjemce invalidního důchodu doklad prokazující, že je příjemcem invalidního důchodu. Doklad o přiznání starobního důchodu musí předložit i senioři, kteří jsou mladí 65 let. Žádost lze podat osobně na sociálním odboru MěÚ, v případě imobilních klientů mohou po dohodě sociální pracovnice vyřídit žádost přímo u klienta doma. Sociální odbor města je možné kontaktovat na tel.: 412 151 532, 412 151 530 a 412 151 537.

Kde jezdíme

Na území města Česká Kamenice včetně místních částí, Děčín, Česká Lípa, Nový Bor, Krásná Lípa, Benešov nad Ploučnicí, Ústí nad Labem, Rumburk, Varnsdorf, Liberec, okolí České Kamenice do 10 km – k návštěvě lékaře nebo úřadu apod.

Kdy jezdíme

Jezdíme v pracovních dnech od 7:00 hod. do 15:30 hod. (případně dle dohody s poskytovatelem služby na tel. 770 169 662).

Koho vozíme

Vozíme především seniory, kteří jsou příjemci starobního či invalidního důchodu a občany se zdravotním postižením, tj. držitelům ZTP, ZTP/P, TP. U všech uživatelů služby platí podmínka trvalého pobytu v České Kamenici. Výjimkou mohou být občané obcí, se kterými byla dohodnuta spolupráce.

Cíl služby

Cílem této služby je zpřístupnit a usnadnit seniorům a osobám se zdravotním postižením návštěvy lékařů, lékáren, úřadů, obchodů, kulturních zařízení na území města a dále návštěvy zdravotnických zařízení, lékařů a úřadů i mimo území města Česká Kamenice.

Kolik zaplatíte
  1. Na území města Česká Kamenice 20 Kč/jízda (pozn. pokud služeb senior taxi v rámci jedné jízdy na území města využije současně více klientů, každý platí poplatek v plné výši 20 Kč/jízdu)
  2. Mimo území města je pevně stanovená částka za jednu jízdu do daného města. Pro cestu tam a zpět je třeba cenu vynásobit dvěma (pozn. pokud služeb senior taxi v rámci jedné jízdy do jiného města využije více klientů najednou, o celkové náklady se klienti poměrně dělí).

Při dopravě mimo Českou Kamenici na vás řidič může počkat. Při čekání bude účtována cena takto: první půlhodina čekání je zdarma, následně bude za každých započatých 15 minut účtováno 15 Kč.

Zdarma je přistavení vozu a doprava pro doprovod hendikepované osoby.

Za uvedených podmínek může klient využít službu maximálně 10x za měsíc. Maximální počet jízd je možné navýšit v případě pravidelných rehabilitací nebo návštěv u lékaře apod.

Objednání služby

Služba je zajišťována na základě telefonické objednávky 3-5 pracovních dnů předem. Není možné zaručit, že vozidlo bude vždy v požadovaný termín dostupné. Přepravovat je možné menší zavazadla, popř. zdravotnické pomůcky (mechanický vozík, chodítka apod.).

Zrušení služby

Službu lze zrušit na uvedeném telefonním čísle. Pokud si klient službu objedná a dvakrát bez zrušení objednávky nevyužije, bude zneplatněn jeho průkaz na využívání Senior taxi.

Kontakt

Volat můžete od 7:00 hod. do 15:30 hod. Pokud řidič nebude moci v tuto dobu hovor přijmout nebo bude klient volat mimo pracovní dobu, ozve se pracovník Senior taxi zpět, jakmile to bude možné. Mimo uvedenou pracovní dobu je také možné kontaktovat službu formou SMS.

 

770 169 662

Místo

Účtovaná cena

Nový Bor

100,- Kč

Česká Lípa

170,- Kč

Krásná Lípa

150,- Kč

Rumburk

200,- Kč

Varnsdorf

225,- Kč

Benešov n/Pl.

90,- Kč

Děčín

130,- Kč

Ústí n/L.

310,- Kč

Liberec

420,- Kč

blízké okolí do 5 km

50,- Kč

blízké okolí do 10 km

75,- Kč

© 2021 - DeCe COMPUTERS s.r.o.